top of page
  • Zdjęcie autoraJamnitrottersi

Pogonić łabędzia w Białej Rawskiej

Nasze jamnicze podróże są czasem małe a czasem duże.


Tak było w przypadku niedzielnego wypadu do Białej Rawskiej, do której akurat mamy całkiem blisko. Trasa jest prosta, bo najlepiej pojechać na S8 i następnie zjechać w Babsku na Białą Rawską, polecamy tędy ze względu na znacznie lepszą nawierzchnię na tej drodze lokalnej. My za pierwszym razem zjechaliśmy z S8 na zjeździe wcześniej czyli oznaczonym Biała Rawska, ale niestety ta droga jest fatalna i wracaliśmy już potem przez Babsk.


Wybór miejsca zawsze zaczynamy kilka dni wcześniej, serfując po Google Maps i sprawdzając czy w danej lokalizacji jest po pierwsze park, po drugie jakiś zbiornik wodny, co to go można obejść dookoła, ewentualnie plaża oraz po trzecie i najważniejsze ścieżka do spacerowania.


Kolejna rzecz, która dla nas jest ważna, to czy są miejsca parkingowe. W tym wypadku byliśmy miło zaskoczeni, bo znaleźlismy tu wszystko a i zaparkować można praktycznie z każdej strony kąpieliska.Po dokonaniu wizji lokalnej w postaci przejrzenia udostępnionych zdjęć z okolic, uznaliśmy, że miejscem docelowym na nasz jamniczy spacer będą zbiorniki wodne oznaczone przez Google jako Kąpielisko Strzeżone. Chociaż ten główny, który służył wcześniej za miejsce do pływania i kąpania zionął betonową pustką. Znaczy wody w nim brak.


Wiadomo, że plaża wysypana piaskiem nie będzie dostępna dla psów, ale cała reszta terenów wokół zbiorników wodnych już tak.Jamniki z natury mają niskie podwozie i dość krótkie łapki, więc zdecydowanie wolą spacerować po utwardzonych terenach, niż przedzierać się przez leśne chaszcze czy szaleć po ścieżkach polnych. Nie znaczy, że w takie miejsca nie jeździmy, jednak nie tak często jak tam gdzie wokół zalewu biegnie specjalnie przygotowana ścieżka.


Tutaj byliśmy miło zaskoczeni, bo mogliśmy obejść ścieżką praktycznie całość. Szkoda tylko, że biegnie ona miejscami tylko po jednej stronie, ale i tak jest gdzie się przespacerować.Spora część tego miejsca jest w rozbudowie, jak na przykład świeżo postawiona tężnia solankowa i teren wokół niej. Jest też część rekreacyjna dla dzieci i pole do mini golfa, które naturalnie nie są dostępne dla psów, więc jeśli planujecie rodzinny wyjazd należy wówczas wziąć pod uwagę, że w części nie pobawicie się ze swoimi pupilami.Spacer można sobie podzielić na etapy, bo w zasadzie każda z części oferuje całkiem sporo atrakcji. Pod małym mostkiem jest mini wodospad, przy którym łagodny brzeg umożliwił naszej trójce łatwe zejście do wody. Generalnie szumiąca tutaj woda była dla nich sporą atrakcją.Flora i fauna Białej Rawskiej jest niezwykle bogata. Spotkaliśmy wiele ciekawych gatunków na naszej ścieżce, co powitaliśmy radosnym szczekiem i podniesioną łapą :-)Nasz spacer miał też podłoże treningowe, bo testowaliśmy podwójną smycz, do czego otwarta przestrzeń sprawdziła się nieźle. A na końcu ścieżki odkryliśmy siłownię uliczną, więc i my mogliśmy poćwiczyć, coś więcej niż tylko jednostronny ciąg:).

Tak na marginesie, to samo miejsce ma całkiem sporą część sportową w postaci boiska do siatkówki, czy kortów tenisowych.Nasza recenzja podwójnej smyczy po tym spacerze:

  • dwójka jamnitrottersów, jak nikogo nie widzą, to idą na niej sprawnie i o dziwo równym tempem

  • aczkolwiek smycz jest za krótka - ta jaką wybraliśmy miała niestety tylko 1,8 m łącznie

  • sterowalność zerowa przy takim zestawieniu - czyli trzeba liczyć się z ofiarami, zanim się obydwoje ogarnie w momencie nie planowanego spotkania z obcym:)

  • smycz była stosunkowo tania

  • przy 3 jamnikach benefitem jest, że 2 się nie plącze

  • na wypadek wyjścia jednej osoby z całą 3 taka smycz trochę jednak pomaga zapanować nad nimi, przynajmniej na moment wyjścia


Natomiast jeżeli lubimy grilować lub ogniskować, to też znajdziemy tutaj wydzieloną do tego przestrzeń.Na koniec jeszcze kilka zdjęć pokazujących jak cała nasza trójka się dobrze bawiła tutaj.Miejsce w naszej ogólnej jamniczej ocenie wypadło dość dobrze, a szczegóły poniżej:


Ranking (przyznane jamnitaki) :

Węszenie, tropienie:🐶🐶🐶🐶

Przestrzeń do spacerowania: 🐶🐶🐶🐶

Kumple: 🐶🐶🐶

Dostęp do wody: 🐶🐶🐶🐶

Bezpieczeństwo: 🐶🐶🐶

Przyjazne dla psiaka: 🐶🐶🐶

Łącznie jamnigodziny: 2Stay tuned,

Juno, Philo, Pepper

41 wyświetleń

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie